Prevencia

Základným stavebným kameňom v celom zubnom lekárstve je prevencia a dentálna hygiena. Preto naši pacienti pri každej preventívnej prehliadke raz do roka absolvujú aj doplňujúce vyšetrenie medzizubným rengenom s nízkym žiarením, na detekciu medzizubného kazu, ktorý je voľným okom neviditeľný.
Každý problém spolu prejdeme, vysvetlíme si a následne navrhneme dostupné riešenie.

Konzervačná Estetická stomatológia

Jedná sa o najčastejšie ošetrenie v praxi zubného lekára. Nielenže vyriešime Váš problém so zubným kazom, ale zub bude aj následne zrekonštruovaný Estetickou bielo výplňou. Dávame si záležať, aby ošetrenie bolo bezbolestné a príjemné. Pracujeme so zväčšením pomocou dentálnych lúp,čo nám umožňuje vymodelovať nový zub presne podľa jeho pôvodného anatomického tvaru.

Endodoncia

Alebo aj ošetrenie zubných kanálikov, je výkon, ku ktorému pristupujeme pokiaľ bol kaz príliš veľký na to, aby ho bolo možné bežný konzervatívne ošetriť. Jedná sa o bezbolestné ošetrenie pri podaní moderných anestetík, kedy sú kanáliky vyčistené, vydezinfikované a následne zaplnené trojrozmernou výplňou , ktorá sa nazýva gutaperča. Následne je zub hermeticky uzavretý bielou výplňou a je pripravený na jeho ďalšie ošetrenie a spevnenie zubnou estetickou korunkou.

Protetika

Zahŕňa zhotovenie koruniek,faziet,mostíkov a v prípade nutnosti aj snímateľných protéz. 

Vďaka dnešnej modernej stomatológii a šikovnosti dentálnych technikov , máme možnosť nahradiť chýbajúce, alebo endodonticky ošetrené zuby vysoko estetickými protetickýchmi prácami, ktoré sú na nerozoznanie od pôvodných zubov.

Detská stomatológia

Sama pani doktorka je maminou dvoch malých detí Lucasa(8) a Lilliany(1).
Preto vie, aká je dôležitá prevencia a správna inštruktáž rodiča ohľadom dentálnej hygieny. Pani doktorka má ku každému detskýmu pacientovi individuálny prístup a chce docieliť, aby každé dieťatko chodilo do jej ambulancie so širokým (a zdravým :-p ) úsmevom.

Dentálna hygiena

Patrí medzi základný stavebný kameň pri starostlivosti o zdravý chlap. “Čistý zub sa nepokazí”
.Pravidelná dentálna hygiena zbavuje dutinu Ústnu škodlivých baktérií a zaisťuje zdravie ústnej dutiny, čím klesá aj následne riziko vzniku zubného kazu.
Následný nácvik a výber správnych medzizubných pomôcok dopomáha k starostlivosti o vaše ústne zdravie.

Extrakcie

V prípade nenávratného poškodenia zubu Vám bude doporučená Extrakcia ,teda vytrhnutie zubu.
Opäť sa jedná o nebolestivý výkon pod lokálnymi anestetikami,ktorý sa vám budeme snažiť čo najviac spríjemniť.

Spolupráce

Spolupracujeme so šikovnými chirurgami, ktorí napríklad v prípade zložitej anatómie zubu múdrosti vedia spoľahlivo zasiahnuť.
Taktiež vieme doporučiť lekárov overených praxou na zavedenie dentálnych implantátov.
Spolupracujeme aj s Čelustnými ortopédmi pri zhodnotení nutnosti zhotovenia zubného strojčeku.